Premier League na programu Digi Sport

Od sezóny 2010-2011 zakoupil sportovní kanál Digi Sport vysílací práva na přenosy z anglické Premier League a pro české příznivce nejprestižnější fotbalové ligy světa tak nahradil stanici Nova Sport, která nejvyšší anglickou ligu vysílala předtím. Na TV stanici Digi Sport můžete sledovat online přenosy z anglické Premier League. Užijte si ten nejlepší světový klubový fotbal živě na své obrazovce. Pokud chcete sledovat Premier League v televizi živě, potřebujete naladit stanici Digi Sport. Live přenosy z každého kola nejvyšší anglické fotbalové ligy.

Plán přenosů z Premier league

O Premier League

FA Premier League je nejvyšší anglická fotbalová soutěž, kterou pořádá Anglická fotbalová asociace. V nynější podobě byla vytvořena v roce 1992. Sestává z dvaceti klubů, které hrají dvakrát každý s každým, tedy celkem 38 zápasových kol. Na konci každého ročníku sestupují poslední tři týmy, naopak první tři se přímo kvalifikují do Ligy mistrů a čtvrtý do předkola Ligy mistrů.

Účastníci Premier League v ročníku 2010-2011

Blackburn, Arsenal, A.Villa, Newcastle, Bolton, Norwich, Everton, Wigan, Swansea, W.B.A., Wolves, Q.P.R., Fulham, Manchester City, Sunderland, Stoke, Tottenham, Liverpool, Manchester Utd., Chelsea.

Nejpopulárnější kluby

Chelsea FC

Chelsea je anglický fotbalový klub z londýnské jihozápadní čtvrti Fulham. Klub byl založen v roce 1905 a v současnosti hraje na stadionu Stamford Bridge s kapacitou přes 40 tisíc diváků. Majitelem klubu je ruský ropný oligarcha Roman Abramovič. V sezóně 2009/2010 vedl tým Chelsea trenér Carlo Ancelotti, který přišel z AC Milán a hned vyhrál Anglický Superpohár. Na konci sezony pak slavil i zisk ligového titulu a ligového poháru, následující sezonu ale nezískal ani jednu trofej a na lavičce londýnského klubu skončil. V klubu chytá český brankář Petr Čech.

Manchester United FC

Manchester United je anglický fotbalový klub hrající Premier League. Jeho domácím stadionem je Old Trafford v severoanglickém Manchesteru. Klub byl založen pod jménem Newton Heath LYR F.C. v roce 1878. United jsou jedním z největších a nejvíce podporovaných klubů v Anglii, který v devadesátých letech pod vedením Sira Alexe Fergusona naprosto dominoval Anglické lize způsobem jaký naposledy předvedl Liverpool v sedmdesátých a osmdesátých letech. Vrcholem byla sezóna 1998 - 1999, ve které získal klub takzvaný trebl - vyhrál Premier League, Anglický pohár a Ligu mistrů, čímž se definitivně zařadil mezi legendární světové týmy.

Arsenal FC

Arsenal je anglický fotbalový klub ze severu Londýna. V sezóně 2008/09 skončil čtvrtý v Premier League. Z posledních 12 sezón byl osmkrát na prvním, či druhém místě. Podle časopisu Forbes se jedná o třetí nejhodnotnější fotbalový klub světa, který má více než 27 milionů fanoušků. Sezóna 2005/2006 byla poslední na stadionu Highbury. Arsenal hrál na tomto stadionu v severolondýnské čtvrti Highbury již od roku 1913. Předtím byla domovem Arsenalu čtvrť Wolwich Arsenal. Nový svatostánek Emirates Stadium je nedaleko stařičkého Highbury. V týmu hraje český fotbalista Tomáš Rosický.

Liverpool FC

Liverpool F.C. je anglický fotbalový klub z Liverpoolu hrající Premier League. Je to historicky vůbec nejúspěšnější anglický klub. Vyhrál 18× domácí ligu naposledy v sezóně 1989/90 a 5× zvítězil v Evropských pohárech (PMEZ a Liga mistrů UEFA), naposledy v sezóně 2004/05. Nyní hraje na stadionu Anfield Road, jenž pojme 45 000 diváků, ale v současnosti je již vyřízeno povolení ke stavbě nového stadionu s pracovním názvem New Anfield. Ten vyroste ve Stanley Parku a měl by mít kapacitu okolo 60 000 diváků s možností rozšíření o dalších 10 000 diváků.